Przepis na udaną zieloną szkołę w woj. lubelskim – Niebieskie Migdały zapraszają!

utworzone przez | mar 18, 2024 | Artykuły | 0 komentarzy

Organizacja zielonej szkoły z prawdziwego zdarzenia, to nie lada wyzwanie dla dyrekcji szkół i nauczycieli. Są jednak miejsca, które specjalizują się w przyjmowaniu grup szkolnych i na różnych płaszczyznach pomagają opiekunom w zapewnieniu bezpiecznego i ciekawego pobytu, niepozbawionego walorów edukacyjnych. Jeśli rozważasz zieloną szkołę w województwie lubelskim, koniecznie dowiedz się więcej o ofercie Klubu Niebieskie Migdały w Okunince nad Jeziorem Białym.

Spis treści

    1. Udana zielona szkoła czyli jaka?
    2. Dlaczego zielona szkoła w woj. lubelskim to bardzo dobry pomysł?
    3. Organizacja na miejscu. Zostaw to nam!
    4. Rozwijające warsztaty dla dzieci i młodzieży
    5. Ciekawe wycieczki po malowniczej okolicy

Udana zielona szkoła czyli jaka?

Zielona szkoła to nie tylko kolejna szkolna wycieczka, stanowiąca okazję do aktywnego wypoczynku w gronie szkolnych przyjaciół. Jak czytamy w jednej z definicji, “wyjazd powinien stanowić kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania”. W teorii brzmi świetnie! Przed wychowawcami staje jednak niemałe wyzwanie – jak skutecznie zachęcić uczniów do tego, by w trakcie wyjazdu z rówieśnikami, zmobilizowali się do nauki?

Kluczem do udanej realizacji zielonej szkoły, może być m.in. świadomie wykorzystanie potencjału otoczenia przyrodniczego. Teoria poznana przez uczniów na lekcjach przyrody, geografii czy biologii, podczas szkolnego wyjazdu ma okazję przerodzić się w praktyczną obserwację i realne doświadczenie. Przebywanie w otoczeniu przyrody pozwala lepiej zrozumieć procesy zachodzące w środowisku naturalnym oraz rozwijać świadomość ekologiczną.

Kolejny ważny czynnik wpływający na powodzenie zielonej szkoły to umiejętna aktywizacja uczniów. Warto, aby podczas wyjazdu organizowane były różnorodne formy edukacji – warsztaty, zajęcia terenowe, wycieczki. Jeśli do wszystkiego o czym napisaliśmy powyżej, dodamy jeszcze elementy integracji społecznej, rozwój umiejętności interpersonalnych oraz szczyptę dobrej zabawy, to z dużym prawdopodobieństwem otrzymamy przepis jeśli nie na idealną, to na pewno – udaną, zieloną szkołę.

Dlaczego zielona szkoła w woj. lubelskim to bardzo dobry pomysł?

Odpowiadając na powyższe pytanie, nie będziemy na pewno obiektywni. Artykuł ma bowiem zachęcić dyrektorów szkół, nauczycieli i opiekunów do tego, by zapoznali się z ofertą dla grup szkolnych naszego klubu – Niebieskich Migdałów w Okunince. Dlaczego uważamy, że organizacja zielonej szkoły w lubelskim to świetny pomysł?

Po pierwsze, ze względu na bogactwo przyrody, w które obfituje region Polesia Lubelskiego. Mamy na myśli m.in. Poleski Park Narodowy, Jezioro Białe, Sobiborski Park Krajobrazowy czy klimatyczną Dolinę Bugu.

Po drugie, walory historyczne. Miejsca, w których można przeprowadzić niezwykle ciekawą lekcję historii w terenie, to m.in. Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze, Muzeum Ziemi Chełmskiej, spacer szlakiem pożydowskich kamienic w Chełmie, trójstyk granic, wielokulturowa Włodawa czy Muzeum Kraszewskiego w Romanowie. Zawsze też można wybrać się na wycieczkę w obfitującą w zabytki stolicę województwa – Lublin.

Po trzecie, ośrodki takie jak Niebieskie Migdały w Okunince, są doskonale przygotowane na przyjazdy zorganizowanych grup szkolnych, oferując wszystko czego potrzeba na miejscu oraz pomagając w organizacji dodatkowych atrakcji w okolicy.

Wreszcie po czwarte, możemy z pełnym przekonaniem napisać, że mamy bardzo atrakcyjny cennik dla grup zorganizowanych!

Przeczytaj też: Okuninka – 23 atrakcje turystyczne i pomysły na spędzenie wolnego czasu

Organizacja na miejscu. Zostaw to nam!

Nasz Rodzinny Klub Wypoczynkowy “Niebieskie Migdały” to z wielu względów idealne miejsce dla organizatorów zielonej szkoły. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż oferujemy niemal kompleksową opiekę dla zorganizowanych grup szkolnych. Znacznie ułatwia to nauczycielom i opiekunom pracę, pozwalając im skoncentrować się na tym, co najważniejsze – na nauczaniu i opiece nad uczniami.

Dzięki współpracy z licznymi partnerami w regionie, jesteśmy w stanie pomóc w organizacji ciekawej wycieczki, rozwijających warsztatów czy aktywnego wypoczynku połączonego z rozrywką i integracją. Dokonujemy rezerwacji, zamawiamy wejściówki, organizujemy dojazd, a w razie potrzeby, pomagamy opiekunom w wyborze najciekawszych atrakcji i aktywności w okolicy.

Ponadto, dysponujemy własną restauracją, w której serwujemy dzieciom i młodzieży smaczne i zdrowe posiłki (na życzenie również wegetariańskie, wegańskie czy bezglutenowe).

Jeśli rozważasz organizację wycieczki szkolnej lub zielonej szkoły w woj. lubelskim, koniecznie przeczytaj artykuł: Zielona Szkoła w Okunince? 11 powodów, dla których warto wybrać Niebieskie Migdały!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ NOCLEGÓW DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH I GRUPOWYCH

Rozwijające warsztaty dla dzieci i młodzieży

Jeśli zdecydujesz się na organizację zielonej szkoły w Okunice w woj. lubelskim i na miejsce pobytu wybierzesz Niebieskie Migdały, to mamy jeszcze jedną dobrą informację. Organizujemy na miejscu ciekawe i wszechstronnie rozwijające warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Jednym z pomysłów na lekcję historii, rozwój umiejętności manualnych i świetną zabawę w jednym, są warsztaty garncarstwa i rękodzieła.

Niezwykle rozwijające i kształtujące empatię są warsztaty z dostępności, dzięki którym dzieci i młodzież mogą poznać podstawowe zagadnienia związane z codziennym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami. Przykładem mogą być np. zajęcia sportowe, podczas których uczestnicy mają możliwość poznać w praktyce, jak to jest uprawiać dyscypliny sportowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami . Zajęcia dotyczące dostępności mają na celu przełamywać tabu, burzyć granice, obalać mity i rozwijać empatię.

Organizujemy również zajęcia ruchowo-edukacyjne z piłkami Eduball. To nowatorska forma edukacji matematycznej lub językowej poprzez aktywność fizyczną. Dzięki zajęciom z piłkami edukacyjnymi, dzieci rozwijają swoją kreatywność podczas rozwiązywania zagadek oraz uczą się współpracy w grupie.

Ciekawe wycieczki po malowniczej okolicy

Województwo lubelskie znane jest pod kątem turystycznym m.in. z takich miejsc i krain, jak Roztocze, Zamość, Lublin, Kazimierz Dolny czy Polesie Lubelskie. Zatrzymajmy się przy tym ostatnim. To właśnie zwiedzanie klimatycznego Polesia Lubelskiego i podziwianie jego walorów przyrodniczo-historycznych stanowić może doskonałą wartość dodaną do szkolnego wyjazdu w ramach zIelonej szkoły. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Z całą pewnością Sobiborski Park Krajobrazowy z licznymi rezerwatami przyrody i jeziorami, ale również miejscami ważnymi dla historii regionu – Muzeum i Miejscem Pamięci w Sobiborze (Muzeum Byłego Obozu Zagłady) oraz cmentarzami trzech różnych religii – rzymskokatolickim, praowosławnym i żydowskim. Wspomniane muzeum bezpośrednio związane jest z wydarzeniem znanym jako “powstanie w Sobiborze”, co stanowić może gotowy temat do lekcji historii II wojny światowej.

Na terenową lekcję przyrody, biologii lub geografii, warto na pewno wybrać Poleski Park Narodowy, obfitujący w liczne gatunki flory i fauny, ścieżki piesze i rowerowe, jezioro Wytyckie, Muzeum Parku Poleskiego, mini ścieżki edukacyjne “Żółwik” i “Tropem Przyrody” oraz przyrodniczo-historyczną ścieżkę “Obóz powstańczy”.

Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować Cię możliwościami, jakie niesie za sobą szkolny wyjazd lub zielona szkoła w województwie lubelskim, a dokładniej w naszym klubie wypoczynkowym “Niebieskie Migdały” w Okunince. Po więcej informacji, zapraszamy do sekcji kontakt!

0 komentarzy

Skip to content